ReklamaA1 - baner

Dwudniowe spotkanie dziennikarzy portalu Pojezierze24.pl

Aktualności21 czerwca 2020, 15:30   red. root1357 odsłon4 Komentarzy
Dwudniowe spotkanie dziennikarzy portalu Pojezierze24.pl
Dziennikarze portalu Pojezierze24.pl, prawie w komplecie - fot. Gabriela Rybak

Dwa dni trwało pierwsze w historii spotkanie integracyjno-szkoleniowe redakcji portalu Pojezierze24.pl, portalu który wystartował 9 czerwca. Spotkanie odbyło się w miniony piątek i sobotę w Hotelu Nest w Gnieźnie, a jej głównym celem była integracja zespołu oraz zapoznanie się z zasadami przygotowywania artykułów na portalu. Dla członków redakcji spoza Gniezna była też możliwość zwiedzania katedry gnieźnieńskiej i Muzeum Archidiecezjalnego.

Współpraca i integracja

Spotkanie integracyjno-szkoleniowe redakcji portalu Pojezierze24.pl rozpoczęło się w piątek, 19 czerwca od uroczystego obiadu. Po nim, obecni na spotkaniu udali się do jednej z sal konferencyjnych Hotelu Nest, gdzie nastąpiło przedstawienie wszystkich członków zespołu.

Do Hotelu Nest, przybyli prawie wszyscy członkowie redakcji. Obecni byli: Karol Soberski - redaktor naczelny, Agnieszka Ziebarth, Angelika Stachowska, Jerzy Andrzejewski, Mariusz Borowiak, Krzysztof Drozdowski z Bydgoszczy, Arkadiusz Gaca, Radosław Jagieła z Nekli, Jarosław Jaskulski, Krzysztof Krzyżanowski z Wrocławia, Szymon Raith, Damian Rybak ze Strzelna, Daniel Sypniewski z Poznania oraz  Aleksandra Soberska - szefowa działu reklamy i marketingu portalu Pojezierze24.pl. Na spotkanie nie mogli przybyć: Izabela Wielicka i Daniel Trzeciak.

Gościem specjalnym dwudniowego spotkania był dr Robert J. Kudelski z Warszawy, pisarz, znany z wielu publikacji poświęconych losom zaginionych dzieł sztuki i niewyjaśnionym tajemnicom II wojny światowej oraz badacz zajmujący się stratami wojennymi w zakresie dóbr materialnych i zbiorów sztuki. Nie możemy wykluczyć, że jego publikacje także wkrótce znajdą się na łamach naszego portalu.

Uczestników piątkowego spotkania powitał Karol Soberski, który przede wszystkim podziękował za przyjęcie propozycji współpracy, omówił skąd się wziął pomysł na portalu i przedstawił plany na przyszłość. Następnie przedstawił zaprezentował poszczególnych dziennikarzy oraz wręczył im legitymacje prasowe.

Po tej części oficjalnej przyszedł czas na „wieczorne i nocne Polaków rozmowy”.

Historia i szkolenie

Z kolei sobota rozpoczęła się od śniadania, po którym członkowie redakcji spoza Gniezna udali się na Wzgórze Lecha, gdzie mogli zwiedzić katedrę gnieźnieńską, zobaczyć „Drzwi Gnieźnieńskie” oraz podziwiać zabytki zgromadzone w Muzeum Archidiecezjalnym w Gnieźnie. W rolę przewodnika wcielił się nasz redakcyjny kolega Arkadiusz Gaca.

Po dwóch godzinach zwiedzania, cała redakcja ponownie spotkała się w Hotelu Nest, gdzie w Sali Widokowej odbyło się szkolenie, które prowadził K. Soberski. W trakcie tego spotkania omówione zostały zasady przygotowywania artykułów, omówiono kwestie związane z fotografiami, poruszono temat felietonów, recenzji, wywiadów, a także sprawy techniczne związane z galeriami zdjęć i filmami publikowanymi na portalu. Była też mowa na co zwracać szczególną uwagę w artykułach oraz co będzie prezentowane na portalu w tematach związanych z szeroko pojętą kulturą.

Poruszona została też kwestia promocji i reklam oraz sprawy kadrowo-organizacyjne (czyli w których powiatach będziemy jeszcze szukać dziennikarzy do współpracy). Na koniec uzgodniono, że podobne spotkania szkoleniowo-integracyjne odbywać się będą przynajmniej jeden raz na kwartał.

Po ponad 2-godzinnym spotkaniu, przyszła pora na pożegnalny obiad, po którym nie zabrakło jeszcze wielu indywidualnych rozmów dziennikarzy, a także oficjalne pożegnanie. Ostatni uczestnik spotkania opuścił Hotel Nest o godz. 17.00.

W tym miejscu dziękujemy obsłudze Hotelu Nest za profesjonalne przyjęcie naszych dziennikarzy oraz wspaniałą atmosferę, która nam przez te dwa dni towarzyszyła.


Fot. A. Soberska, J. Andrzejewski, Sz. Raith


Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 35

 • 30
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 2
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 1
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 1
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 1
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaC1 - baner

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB2 - banerReklamaB3 - baner
ReklamaA2 - baner