ReklamaA1ReklamaA1-3

Dworzec w Pobiedziskach pięknieje...

Biznes - InwestycjeAktualności11 października 2021, 10:00   red. Szymon Raith504 odsłon
Dworzec w Pobiedziskach pięknieje...
 fot. Szymon Raith

O modernizacji dworca kolejowego w Pobiedziskach po raz pierwszy napisaliśmy w sierpniu 2020 r. Obecnie prace remontowe na pobiedziskim  dworcu kolejowym dobiegają końca. W roku 2022 przypada 150. rocznica wybudowania budynku kolejowego i uruchomienia linii kolejowej z Poznania przez Gniezno i Inowrocław do Torunia. Idealnie zgrywa się to z odzyskaniem przez niego nowego blasku.

– W trakcie remontu budynku dworca wykonane zostaną nowe stropy, ściany oraz klatki schodowe. Wymienione będą elementy stolarki okiennej i drzwiowej oraz poszycia dachów a także instalacje techniczne – mówi Michał Stilger, rzecznik PKP S.A.

Renowacji poddana zostanie też elewacja budynków oraz ich iluminacja. Podczas przebudowy zmianie ulegnie układ pomieszczeń wewnątrz obiektów, co pozwoli stworzyć na dworcach strefy obsługi podróżnych. Po remoncie w budynku nie będzie już mieszkań.

– Na dworcu najważniejszym pomieszczeniem będzie ogrzewana i klimatyzowana poczekalnia oraz ogólnodostępna toaleta, dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Pozostałe przestrzenie zostaną przeznaczone na lokale dla podmiotów zewnętrznych, np. samorządów lokalnych czy najemców komercyjnych. Na dworcu w Pobiedziskach zaprojektowane zostało także pomieszczenie kasy biletowej – dodaje rzecznik PKP S.A.

Oprócz dworca w Pobiedziskach, remontowany jest również ten w Kobylnicy. Modernizacje  tych dworców  to dwie z 13 inwestycji dworcowych realizowanych przez PKP S.A. w województwie wielkopolskim.


Fot. Sz. RaithJak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 161

 • 135
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 4
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 21
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 1
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Przeczytaj także

ReklamaC2 - baner

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB2 - banerReklamaB-3
ReklamaA2