ReklamaA1

Dwie nowe wystawy w powiatowym muzeum w Inowrocławiu

AktualnościAtrakcje turystyczne10 czerwca 2024, 11:30   red. - inf. prasowa365 odsłon
Dwie nowe wystawy w powiatowym muzeum w Inowrocławiu
 fot. Powiat Inowrocławski

W powiatowym Muzeum im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu można oglądać dwie nowe wystawy. Jedna z nich to wystawa plenerowa pt. „W co się bawił Jaś Kasprowicz?”, a druga wystawa poświęcona jest dwóm dekadom Powiatu Inowrocławskiego w Unii Europejskiej.

W co się bawił Jaś Kasprowicz?

Wystawa plenerowa o takiej nazwie została otwarta w powiatowym Muzeum im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu. To już czwarta wystawa, która przebiega pod znakiem "ożywiania obrazów".

Uroczystego otwarcia, w imieniu Starosty Inowrocławskiego Wiesławy Pawłowskiej, dokonał Członek Zarządu Powiatu Andrzej Skrobacki. W wzięli też udział radna Jolanta Mrówczyńska, Alicja Przybylińska z Rady Muzeum oraz dzieci uczestniczące w projekcie i ich rodzice.

Przez rok na muzealnym parkanie będą wisiały banery ze zdjęciami ilustrującymi zabawy sprzed 100 i więcej lat oraz ich opisami.

20 lat w Unii Europejskiej 

Wystawa poświęcona dwóm dekadom Powiatu Inowrocławskiego w Unii Europejskiej i korzyściom z tego wynikającym została otwarta w Muzeum im. Jana Kasprowicza.

Ekspozycję otworzyła Starosta Inowrocławski Wiesława Pawłowska, której towarzyszyli Wicestarosta Henryk Procek oraz Członkowie Zarządu Powiatu Andrzej Skrobacki, Maciej Basiński i Wojciech Gerus.

W otwarciu wzięli również udział dyrektorzy instytucji, które dzięki środkom unijnym wiele w ostatnich 20 lat zyskały.

- Za konkretnymi kwotami stoją konkretne zadania i konkretni ludzie, którzy byli odbiorcami tych projektów. Skorzystali z tego mieszkańcy całego Powiatu, bowiem zadania te objęły cały nasz Powiat. Uczniowie, nauczyciele, pacjenci szpitala, kierowcy korzystający z wyremontowanych dróg, dzieci i młodzież z placówek opiekuńczo-wychowawczych, podopieczni Domów Pomocy  Społecznej, goście i turyści odwiedzający powiatowe muzeum, i wielu, wielu innych – ocenia Starosta Inowrocławski Wiesława Pawłowska.

Podczas wystawy przeglądać można specjalnie wydany folder, który na kilkudziesięciu stronach prezentuje unijne inwestycje.
Powiat Inowrocławski w ciągu 20 lat zrealizował wnioski na łączną kwotę ponad 330 milionów złotych, z czego dofinansowanie unijne stanowiło ponad 300 milionów złotych.

Wystawa prezentowana będzie w najbliższych tygodniach w placówkach, które były beneficjentami unijnego wsparcia, m.in. w powiatowych szkołach.Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 75

 • 59
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 1
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 15
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB2ReklamaB3ReklamaB4
ReklamaA2
ReklamaA3