ReklamaA1 - baner

Droga krajowa nr 92 w trakcie remontu

Biznes - InwestycjeAktualności25 września 2020, 17:30   red. Radosław Jagieła364 odsłon
Droga krajowa nr 92 w trakcie remontu
 fot. Radosław Jagieła

Przez wiele lat kierowcy narzekali na stan tej drogi. Poprawa jest już widoczna, mimo że nie jest to jeszcze koniec tej inwestycji. Trwa gruntowna przebudowa fragmentu DK 92.

Zakres tego zadania obejmuje kompleksowy remont odcinka DK 92 między Starczanowem (gm. Nekla) i Swarzędzem. Łącznie zostanie odnowiony 19,5-kilometrowy odcinek. W ramach dwóch przetargów ogłoszonych przez poznański oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wpłynęły cztery oferty. Najkorzystniejszą w każdym z nich złożyła firma Colas Polska z siedzibą w Palędziu. Francuska firma wykona wspomnianą inwestycję za kwotę ponad 42 mln zł.

Jak informuje GDDKiA, zadanie polega m.in. na remoncie ubytków i spękań, przebudowie zatok autobusowych i chodników i przede wszystkim na ułożeniu nowej nawierzchni drogi. Najbardziej istotną kwestią będzie likwidacja kolein, które dość mocno utrudniały jazdę. Kierowcy nadal muszą spodziewać się utrudnień w ruchu. W niektórych fragmentach ruch jest obecnie prowadzony jest w dwóch kierunkach po jednej nitce drogi. To oznacza czasowe wyłączenie sygnalizacji świetlnych. Co istotne, zakończenie wszystkich niezbędnych prac powinno odbyć się w listopadzie.


Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 3
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaC1 - baner

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB2 - banerReklamaB3 - baner
ReklamaA2 - baner