ReklamaA1ReklamaA1-2

Do zobaczenia Zbyszku…

Informacje lokalneAktualności21 listopada 2020, 20:00   red. Karol Soberski7568 odsłon15 Komentarzy
Do zobaczenia Zbyszku…
 fot. Karol Soberski

Niech ten listopad wreszcie się skończy… Jeszcze nigdy w moim życiu, w jednym miesiącu nie odeszło tylko bliskich mi ludzi… Śp. Jarek Walerczak, śp. Florian Wesołowski, śp. Mieczysław Kwiatkowski… I dzisiaj w południe kolejny szok… Zmarł Zbyszek Modro, przedsiębiorca i wielki miłośnik turystyki… Aż trudno w to uwierzyć…

Pana Zbigniewa Modro poznałem na początku XXI wieku, w roku 2001. Był wówczas właścicielem banku „Chrobry” w Gnieźnie i w pomieszczeniach jego firmy przy ul. Żwirki i Wigury zaczęły się odbywać spotkania nowo powstałego Stowarzyszenia Przedsiębiorców Gniezna. I jako młody wówczas dziennikarz, z 5-letnim stażem, robiłem materiały z tych spotkań.

Wiele lat później, gdy stał się też właścicielem Hotelu Białego w Skorzęcinie i gdy wybudował Hotel Nest w Gnieźnie, nasze drogi zaczęły się częściej krzyżować. Szczególnie, gdy Zbyszek – bo pewnego razu zaproponował byśmy przeszli „na Ty” - coraz częściej myślał o inwestycjach związanych z turystyką w naszym regionie.

I właśnie tematy związane z turystyką sprawiły, że często spotykaliśmy się na kawę i godzinami rozmawialiśmy o… turystyce. Opowiadał, jak można rozwijać turystykę w naszym regionie, jak jest niedoceniana jako gałąź gospodarki, jak brakuje wizji turystyki w Gnieźnie i powiecie gnieźnieńskim czy też jak marnowany jest potencjał wielu miejsc w regionie.

Gdy w czerwcu tego roku uruchomiłem portal Pojezierze24.pl nasze spotkania były jeszcze bardziej ożywione, bo Zbyszkowi bardzo się spodobał projekt portalu turystycznego o Pojezierzu Gnieźnieńskim! W naszych rozmowach podpowiadał mi – z punktu widzenia turysty i biznesmena z wieloletnim stażem w branży turystycznej – na co zwracać uwagę w tej działalności, jakich unikać błędów. Uważał, że taki regionalny portal to przyszłość, bo turystyka lokalna to branża na której Polacy zaczną wkrótce zarabiać. Zawsze powtarzał, że trzyma kciuki za powodzenie portalu.

Dlatego nie przypadkowo też pierwsze, dwudniowe spotkanie redakcji portalu Pojezierze24.pl odbyło się w czerwcu w Hotelu Nest.

Ze Zbyszkiem rozmawialiśmy też o II Festiwalu Historycznym "Tajemnice Trzech Stuleci", który w marcu 2021 roku odbędzie się w Gnieźnie, bo zaproponował, by bazą noclegową dla uczestników Festiwalu był Hotel Nest. Wspierał pomysł Festiwalu, bo uważał bowiem, że takie przedsięwzięcie to ogromna promocja dla miasta i powiatu.

Zbyszka zapamiętam, jako człowieka zawsze wymagającego wobec siebie i innych, człowieka życzliwego, z poczuciem humoru i lubiącego wyzwania. Zawsze uśmiechnięty i pełen optymizmu. Zawsze powtarzał, że ceni ludzi, którzy stawiają sobie nowe wyzwania, nawet takie, które wydawać by się mogły, że są trudne do zrealizowania. Wierzył w ludzi i w ich potencjał.

Zbyszka zapamiętam jako wizjonera. Miał jeszcze wiele planów związanych z Gnieznem i regionem, które chciał wdrażać w życie… W grudniu skończyłby 75 lat...

Do zobaczenia Zbyszku...


Informacja o śmierci Zbyszka (zmarł w ubiegłym tygodniu) jest dla mnie podwójnym szokiem, bo okazało się, że kilka dni przed Jego śmiercią, zmarła również jego Żona…

Dla Kamila i Dawida, ich synów, składamy najszczersze wyrazy współczucia.


Pogrzeb Zbyszka i jego żony odbędzie się w piątek, 27 listopada o godz. 11.30 na cmentarzu św. Krzyża w Gnieźnie.Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 255

 • 2
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 6
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 40
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 34
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 170
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 2
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 1
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaC1

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB2 - banerReklamaB3ReklamaB4