ReklamaA1-2

Dlaczego warto wystawiać się na różnych targach i konferencjach? Oto najważniejsze powody

AktualnościArtykuł promocyjny4 czerwca 2023, 8:00   red. - art. promocyjny524 odsłon
Dlaczego warto wystawiać się na różnych targach i konferencjach? Oto najważniejsze powody
 fot. nadesłane

W Polsce co roku organizowane jest wiele konwentów z branży rozrywki czy biznesu. Artyści i przedsiębiorcy decydują się wcielić w rolę wystawców, wychodząc naprzeciw potencjalnie zainteresowanym osobom. Obecnie bardzo popularne są wydarzenia związane ze sztuką tatuażu czy wszelkiego rodzaju zjazdy fanów fantastyki, gier fabularnych, komiksu czy kultowych seriali telewizyjnych. Wystawiają się na nich głównie artyści tworzący printy, tatuaże, naklejki czy inne gadżety związane z określoną grupą fanów (fandomem). To dla nich przede wszystkim okazja do zaprezentowania światu swoich tworów, zarobieniu dodatkowych pieniędzy oraz wypromowaniu swojej działalności wśród grupy docelowej określonych odbiorców. Przygotowujesz się na swoją pierwszą wystawę? A może jesteś już w grze od dłuższego czasu, jednak wciąż czujesz, że brak ci odpowiedniej promocji? Przygotowaliśmy kilka porad dla wystawców chcących poszerzyć swoje horyzonty.

Kilka rzeczy, o których powinieneś pamiętać przed wystawą

 • Ustal cele. Określenie konkretnych celów jest ściśle związane z przygotowaniem swojej oferty stricte pod tematykę wydarzenia. Bardzo ważne jest, by zrobić dobre wrażenie na osobach odwiedzających, dlatego eksperci polecają, by przygotowywać się do konwentów kilka miesięcy przed terminem. Pozwoli to dopiąć wszystko na ostatni guzik, unikając przy tym zbyt wielu niepotrzebnych wpadek.
 • Dopilnuj formalności z organizatorami targów. Zadbaj o to, by otrzymać potwierdzenie rezerwacji miejsca na rozłożenie stanowiska, a także poinformuj ich o produktach, jakie będą prezentowane. Dzięki temu masz szansę stać się aktywną częścią kampanii komunikacyjnej danego wydarzenia.
 • Zwróć uwagę na wygląd stanowiska. Stoisko targowe powinno przede wszystkim wyróżniać się z tłumu i tym samym odzwierciedlać wygląd twojej marki. Konwenty rozrywkowe wymagają od wystawców dostosowania swojego stanowiska typowo pod tematykę danego wydarzenia. Na szczęście dziś mamy do czynienia z szeregiem systemów wystawienniczych, które można dostosowywać ułożeniem wedle własnych preferencji. Omega System jest jednym z producentów stoisk targowych na specjalne zamówienie – oferta kierowana jest zwłaszcza do wystawców, dla których konwenty stanowią dodatkowe źródło zarobków, dlatego też pojawiają się na nich bardzo często. Realizacje firmy znajdują się na https://www.qubesystem.pl/. Modułowe systemy wystawiennicze są bardzo lekkie, dzięki czemu można zabierać je ze sobą dosłownie wszędzie. Cenione za swoją wytrzymałość nie ulegają zniszczeniu, przez co mogą służyć wystawcom nawet latami!
 • Na dzień przed wystawą sprawdź stan przygotowania swojego stanowiska i ewentualne wyposażenie techniczne. Nie zapomnij o gadżetach takich jak identyfikatory dla obsługi danego stanowiska. Przygotuj stoisko targowe, rozkładając na nim materiały i dekoracje, by w kolejnym dniu pojawić się na miejscu bez zbędnego stresu.

Dialog przepisem na sukces – o relacji między wystawcą a klientem

Pierwsze wrażenie ma ogromne znaczenie. Zwłaszcza jeżeli chodzi o różnego rodzaju targi. To właśnie tam nawiązujesz bezpośrednie relacje ze swoimi klientami, tym samym zachęcając ich do skorzystania ze swojej oferty. Każda osoba zbliżająca się do stanowiska powinna być traktowana jako potencjalny klient firmy. Chodzi zwłaszcza o to, by wzbudzić sympatię zainteresowanie i przekazać naszą radość z powodu obecności danej osoby akurat przy naszym stoisku targowym. Tematem rozmów może być wszystko; począwszy od ulubionych scen w danym odcinku, aż po rzeczy osobiste. Konwenty, w przeciwieństwie do targów branżowych, nie wymagają od uczestników i wystawców formalnego podejścia do siebie nawzajem; zwłaszcza, jeżeli zarówno osoby odwiedzające targi i reklamujący się na nich łączy miłość do danej książki, filmu, gry czy serialu.Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 53

 • 15
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 13
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 25
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB2ReklamaB3ReklamaB4
ReklamaA2