ReklamaA1 - baner

Dlaczego OC to ubezpieczenie, które musisz mieć?

Artykuł promocyjny17:00   red. - art. promocyjny621 odsłon
Dlaczego OC to ubezpieczenie, które musisz mieć?

Ubezpieczenie OC to najpopularniejsza polisa komunikacyjna, którą wybierają kierowcy. Powodów tego typu zainteresowania niewątpliwie jest kilka. Z tego tekstu dowiesz się, dlaczego powinieneś wykupić ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej i co gwarantuje Ci ta polisa.

Powód 1 – OC jest obowiązkowe

Pierwszym powodem jest fakt, że ubezpieczenie OC według polskiego prawa, musi być wykupione przez każdego właściciela zarejestrowanego pojazdu mechanicznego. Przepisy jasno precyzują, jakie pojazdy są objęte obowiązkiem. Chodzi o: samochody osobowe, ciężarowe, przyczepy i naczepy, ciągniki rolnicze motocykle. Kupiłeś nowy samochód? Sprawdź, co musisz zrobić w kontekście ubezpieczenia OC: https://ubezpieczamy-auto.pl/kupujesz-samochod-pamietaj-o-obowiazkach-nowego-wlasciciela/.

Powód 2 – OC chroni Twoje finanse

Załóżmy, że spowodowałeś wypadek, w którym ucierpiały osoby trzecie (fizycznie lub materialnie). Bez ważnej polisy wypłata wszystkich odszkodowań i rekompensat leży po Twojej stronie, a warto wiedzieć, że mogą to być nawet dziesiątki tysięcy złotych. Jeśli jednak pomyślałeś wcześniej i wykupiłeś OC, to ubezpieczyciel bierze na siebie pomoc poszkodowanym, uruchamiając środki z Twojej polisy.

Powód 3 – OC daje spokój

Coś niematerialnego, ale warto wspomnieć o tym aspekcie ubezpieczenia OC. Dzięki świadomości, że masz ważną polisę, nie musisz odwracać się za siebie i myśleć z przerażeniem o ewentualnej kontroli policji. Dodatkowo wizja stłuczki lub innego zdarzenia drogowego nie przyprawia o zawrót głowy i palpitacje serca. Ubezpieczenie OC to poczucie spokoju, które jest potrzebne, by bezpieczne poruszać się po drogach.

Powód 4 – za brak OC grozi grzywna

W związku z obowiązkowym charakterem polisy OC, ustawodawca przewiduje kary za brak ważnego ubezpieczenia. Wysokość grzywny jest zależna od tego, jak długo pojazd nie był objęty ochroną. W roku 2020 stawki dla samochodów osobowych prezentują się następująco:
- do 3 dni – 1040 zł
- od 4 do 14 dni – 2600 zł
- od 14 dni – 5200 zł
Dowiedz się więcej o przerwie w OC: https://ubezpieczamy-auto.pl/przerwa-w-ubezpieczeniu-oc/

Gdzie kupić OC?

W obecnej sytuacji epidemiologicznej najlepszym miejscem jest Internet. Wystarczy tylko, że skorzystasz z jednej z ogólnodostępnych porównywarek ubezpieczeń, by po wpisaniu kilku informacji otrzymać listę najlepszych ofert OC/AC skrojonych specjalnie na Twoją miarę. Pamiętaj też, że wielu ubezpieczycieli oferuje atrakcyjne rabaty dla klientów, którzy zdecydują się na zakup polisy online.

Jak widzisz, ubezpieczenie OC oprócz tego, że jest obowiązkowe, niesie również ze sobą wiele korzyści. Kierowcy z ważną polisą są chronieni przed finansowymi konsekwencjami swoich działań na drodze, a wszyscy wiemy, że wypadki zdarzają się niemal każdemu. Przed odpisaniem umowy OC przeczytaj OWU (Ogólne Warunki Umowy) i zapoznaj się ze wszystkimi wyłączeniami od odpowiedzialności, które sprawią, że ubezpieczyciel nie pomoże Ci w sytuacji awaryjnej. Lepiej wiedzieć o nich wcześniej niż potem być rozczarowanym.


Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 2
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaC1 - baner

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB2 - banerReklamaB3 - baner
ReklamaA2 - baner
ReklamaA3 - baner