ReklamaA1 - baner

„Czytamy, aby wiedzieć, że nie jesteśmy sami”

AktualnościKsiążki11 sierpnia 2020, 21:00   red. Karol Soberski1023 odsłon3 Komentarzy
„Czytamy, aby wiedzieć, że nie jesteśmy sami”
Anna Zgierun-Łacina (z prawej) i prowadząca spotkanie Agnieszka Ziebarth - fot. Angelika Stachowska

Kolejne wakacyjne popołudnie z książką mogli spędzić mieszkańcy Gniezna oraz turyści w Latarni na Wenei. Tym razem o swoich książkach opowiadała Anna Zgierun-Łacina, autorka serii bajek edukacyjnych, opowiadań fantastycznych i powieści obyczajowych. Spotkanie, przebiegające w serdecznej atmosferze, poprowadziła Agnieszka Ziebarth, bibliotekarka, a jednocześnie dziennikarka naszego portalu.

Dzisiejszej, przygotowane przez Bibliotekę Publiczną Miasta Gniezna, to kolejne z cyklu wakacyjnych spotkań z literatura. Gościem była Anna Zgierun-Łacina, z urodzenia torunianka, z wyboru gnieźnianka. Jej książki czytają nastolatkowie, osoby dojrzałe i te w sile wieku - czyli wszyscy ci, którzy cenią sobie ciekawe fabuły, wzruszające historie i pozytywne przekazy. Motto spotkania brzmiało: „Czytamy, aby wiedzieć że nie jesteśmy sami”.

Anna Łacina znana jest wśród twórców literatury młodzieżowej już od dobrych nastu lat i ma ugruntowaną pozycję znakomitej pisarki. Jej książki wpisują się, co prawda w konwencje literatury młodzieżowej, ale tak naprawdę proza A. Łaciny nie ma wiekowych ograniczeń. Sama autorka podkreśla zaś, że stara się pisać tak, aby zarówno młody jak i starszy czytelnik znalazł coś dla siebie.

W trakcie dzisiejszego spotkania nie zabrakło opowieści o podróżach, które A. Łacina kocha i które stanowią później tło jej powieści.  Ale była też mowa o książce „Dzika Jabłoń”, której akcja rozgrywa się w Gnieźnie.

Bohaterka wtorkowego spotkania publikuje pod dwoma różnymi nazwiskami: jako Anna Łacina pisze powieści obyczajowe, które najchętniej zaliczyłaby do literatury familijnej, a teksty sygnowane jako Anna Zgierun to albo fantastyka, albo książki dla dzieci młodszych.

Wtorkowe spotkanie, przebiegające w serdecznej atmosferze trwało ponad godzinę i było świetną promocją literatury i czytelnictwa. Po spotkaniu można było kupić książki A. Łaciny, jak i zdobyć jej dedykację.

Kolejne spotkanie z dobrą książką, na które serdecznie zapraszamy, odbędzie się w sobotę, 29 sierpnia o godz. 17.00. Wówczas na Dziedzińcu Starego Ratusza spotkanie z Agnieszką Lingas-Łoniewską, autorką bestselerowych, powieści obyczajowych, w których wątki romantyczne przeplatają się z elementami sensacyjnymi, nazywaną przez czytelników „Dilerką Emocji”, poprowadzi Agnieszka Ziebarth.


Fot. A. Stachowska


Przeczytaj także


Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 16

 • 16
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaC1 - baner

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB2 - banerReklamaB3 - baner
ReklamaA2 - baner