ReklamaA1ReklamaA1-2ReklamaA1-3

Biblioteka w Zdziechowie rozpoczyna współpracę z portalem i Fundacją Historyczną

Informacje lokalneKsiążkiInformacje z powiatu gnieźnieńskiego22 października 2021, 19:00   red. Aleksandra Soberska506 odsłon
Biblioteka w Zdziechowie rozpoczyna współpracę z portalem i Fundacją Historyczną
Lidia Pietrzak i Karol Soberski -  fot. Aleksandra Soberska

Dzisiaj w Gminnej Bibliotece Publicznej w Zdziechowie (gmina Gniezno) gościł Karol Soberski, redaktor naczelny portalu Pojezierze24.pl, prezes Fundacji Historycznej „Przywracamy Pamięć”, a także pisarz i pasjonat lokalnej historii. Głównym celem spotkania z dyrektor placówki, Lidią Pietrzak, było omówienie współpracy w szeroko pojętych tematach kulturalno-historyczno-turystycznych.

Na spotkanie do siedziby Gminnej Bibliotece Publicznej w Zdziechowie Karola Soberskiego zaprosiła dyrektor książnicy, Lidia Pietrzak. W trakcie ponad godzinnego spotkania omówiono wiele tematów, które placówka wraz z portalem oraz Fundacją Historyczną „Przywracamy Pamięć” mogą wspólnie realizować.

Była więc mowa m.in. o spotkaniach autorskich i spotkaniach z udziałem zaprzyjaźnionych z Fundacją eksploratorów, archeologów, filmowców, pisarzy czy podróżników. Nie zabrakło tematów związanych z konkursami literackimi, działaniami literackimi o podłożu turystycznym, czy też o większych wydarzeniach, które oba podmioty mogły organizować w nowoczesnej hali widowiskowo-sportowej w Zdziechowie.

– W dniu dzisiejszym niezmiernie miło było nam gościć dziennikarza, pisarza, pasjonata historii naszego regionu Pana Karola Soberskiego. Autora książek: „Zagadkowy Kolekcjoner”, „Skarb Dziedzica”, „Złoto Dziedzica”, „Skarby i Tajemnice okolic Gniezna”, „Tajemniczy Pałac Zakrzewo”. Wszystkie wymienione pozycje znajdują się w kolekcji naszego księgozbioru serdecznie zapraszamy. Spotkanie zaowocowało nawiązaniem współpracy czego efektem jest spotkanie autorskie z Panem Karolem dnia 26 listopada – czytamy po spotkaniu na FB biblioteki.

Pierwszym wymiernym efektem dzisiejszych rozmów będzie spotkania autorskie poświęcone nowej książce K. Soberskiego pt. „Zagadkowy Kolekcjoner. Marian Haber – ziemianin, marszand, celebryta”, które odbędzie się w piątek, 26 listopada o godz. 19.00.


Fot. A. SoberskaJak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 196

 • 147
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 4
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 45
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaC2 - baner

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB2 - banerReklamaB3ReklamaB4
ReklamaA2