ReklamaA1ReklamaA1-3

Będzie bezpieczniej! Nowa sygnalizacja świetlna w Inowrocławiu już działa!

Biznes - InwestycjeAktualności19 maja 2021, 15:15   red. - inf. prasowa674 odsłon
Będzie bezpieczniej! Nowa sygnalizacja świetlna w Inowrocławiu już działa!
 fot. Powiat Inowrocławski

Przebudowana została sygnalizacja na newralgicznym skrzyżowaniu ulic Świętokrzyskiej, alei Ratuszowej i Niepodległości w Inowrocławiu.

Teraz sterownik sygnalizacji ma możliwość zmian czasu wyświetlania światła zielonego dla relacji najbardziej obciążonych w danym momencie. Informacja o obciążonych relacjach  do sterownika przekazywana jest za pomocą detektorów zamontowanych w jezdni oraz kamer na wysięgnikach. Zmianie uległ rodzaj zastosowanych sygnalizatorów dla wlotów al. Ratuszowej oraz al. Niepodległości, gdzie zaprojektowane zostały również sygnalizatory dla lewoskrętów, dzięki czemu  można z tych ulic bezkolizyjnie skręcić w ul. Świętokrzyską.

– To najnowocześniejsze tego typu rozwiązanie w naszym powiecie i obecnie najpopularniejsze w Polsce. Ważne, że będzie można w przyszłości to skrzyżowanie skoordynować z kolejnymi i uzyskać tzw. „zieloną falę”. Przez lata pokonywałam to skrzyżowanie codziennie w drodze do pracy i pamiętam jak często światła nie działały i ile problemów mieli tu kierowcy oraz piesi. Od dziś będzie tu bezpieczniej i wygodniej dla jednych i drugich – mówi starosta Wiesława Pawłowska, która oficjalnie uruchomiła nowy system sygnalizacji świetlnej.

– Sygnalizacja, którą dziś uruchomiliśmy pracuje w systemie akomodacyjnym. Sterownik poprzez pętle indukcyjne w asfalcie i wideodetekcję wczytuje natężenie ruchu na danym kierunku i przesyła informacje do sterownika. Sterownik puszcza samochody z tego kierunku gdzie jest większe natężenie ruchu – wyjaśnia Piotr Bieszczad, prezes firmy AMP CT z Olsztyna, która była wykonawcą oświetlenia.

Prace rozpoczęły się 16 marca 2021 r. i zakończyły zgodnie z umową. Kosztowały Powiat Inowrocławski ponad 380 tysięcy złotych.Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 87

 • 47
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 40
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB2 - banerReklamaB-3 baner
ReklamaA2