ReklamaA1 - banerReklamaA1-2 - baner

6 czerwca 1887 r. Zamach na granice powiatu szubińskiego

HistoriaAktualności6 czerwca 2021, 7:45   red. - inf. prasowa448 odsłon
6 czerwca 1887 r. Zamach na granice powiatu szubińskiego
 fot. Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna
6 czerwca 1887 r. Zamach na granice powiatu szubińskiego - zapraszamy na materiał filmowy. Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna zaprasza na kolejną, tym razem trzecią odsłonę muzealnego cyklu pt. Kartka z kalendarza.

W najnowszym odcinku zabierzemy Państwa do Żnina, którego związki z Szubinem są wielowiekowe. 6 czerwca odbędzie się premiera materiału filmowego przybliżającego wydarzenia związane z ograniczeniem obszaru powiatu szubińskiego, a co się z tym wiąże utworzeniem powiatu żnińskiego. Tytuł odcinka brzmi: 6 czerwca 1887 r. Zamach na granice powiatu szubińskiego.

Wystąpili: starosta żniński Zbigniew Jaszczuk, redaktor Remigiusz Konieczka, dr Kamila Czechowska. Scenariusz Kamila Czechowska, a realizacja Piotr Bembenek.

Wykorzystano zasoby m.in.: Biblioteki Narodowej w Warszawie, Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna, Starostwa Powiatowego w Żninie oraz Remigiusza Konieczki i Piotra Bembenka.

Materiał trwa około 8 minut i dostępny jest także w wersji z napisami. Udostępniony zostanie od godz. 8.00 w dniu 6 czerwca 2021 r. na platformie Youtube: https://youtu.be/r8Igmnc27g8Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 107

 • 86
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 7
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 14
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB2 - banerReklamaB3 baner
ReklamaA2 - baner