MieleszynMieleszyn

0 0 1039

Gmina Mieleszyn położona jest w powiecie gnieźnieńskim, na  północny-wschód od Poznania, na skraju województwa wielkopolskiego i na wschodzie bezpośrednio przylega do województwa kujawsko – pomorskiego. Gminę o powierzchni 99,24 km kwadratowych zamieszkuje ponad 4 tysiące mieszkańców.

Gmina Mieleszyn ma charakter rolniczy. Użytki rolne zajmują około 66 procent jej powierzchni, a lasy i grunty leśne – 24,5 procent. Gmina ma również wspaniałe warunki pod względem wypoczynkowo-turystycznym do czego przyczynia się m.in. dziewięć malowniczo położonych jezior idealnie nadających się do uprawiania kajakarstwa czy żeglarstwa oraz czyste lasy. Gmina to raj dla wędkarzy, grzybiarzy, miłośników ciszy i nieskażonej natury.  W skład gminy wchodzi 15 sołectw, które skupiają 18 wsi: Borzątew, Dębłowo, Dobiejewo, Dziadkowo i Dziadkówko, Karniszewo, Kowalewo, Łopienno, Mieleszyn, Mielno, Nowaszyce, Popowo Ignacewo, Popowo Podlesne, Popowo Tomkowe, Przysieka, Sokolniki, Świątniki Male oraz Świątniki Wielkie.

Herb przedstawia na jednej połowie: na czerwonym tle pół orła srebrnego, ukoronowanego złotą otwartą koroną; natomiast na drugiej połowie: na błękitnym tle w kolorze złotym pół łodzi oraz pionowo w niej usytuowaną buławę (z herbu Łopienna).

ReklamaA1-2ReklamaA1-3