Dąbrowa BiskupiaDąbrowa Biskupia

0 0 1018

Gmina Dąbrowa Biskupia leży w województwie kujawsko-pomorskim, we wschodniej części powiatu inowrocławskiego. Zajmuje powierzchnię 147 kilometrów kwadratowych i jest zamieszkała przez 5151 osób. Usytuowanie między Inowrocławiem, Toruniem i Włocławkiem, jak również w sąsiedztwie istotnych ośrodków gospodarczych jak Kruszwica czy Gniewkowo ma znaczący wpływ na lokalizację rozmaitych inwestycji i przedsięwzięć gospodarczych.

Przez teren Gminy Dąbrowa Biskupia przebiegają drogi wojewódzkie: droga nr 252 odcinek Inowrocław - Włocławek, którą bardzo szybko można dostać się do autostrady A1 (węzeł Włocławek – Zachód) czy do obwodnicy Inowrocławia (Jacewo), a stąd dalej w kierunku Poznania, Torunia czy Bydgoszczy, oraz droga nr 246 na odcinku od granicy gminy od strony Gniewkowa do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 252. To między innymi powoduje, że na terenie gminy swoją działalność prowadzą firmy z branży produkcyjnej, usługowej czy handlowej.

Potencjał gospodarczy to jednak nie wszystko, bo to z czego Gmina Dąbrowa Biskupia słynie najbardziej, to rolnictwo. Najlepsze gatunki gleb, z czarnoziemem na czele powodują, że  nietrudno tu o wspaniałe plony, a przez to sama gmina bywa określana „Zagłębiem warzywnym”, będącym znakomitą bazą dla branży przetwórstwa warzywnego. Popularność brokuł i cebuli zyskała szczególne uznanie poprzez organizowanie od kilku lat „Brokułowo-Cebulowego Festiwalu Smaku” – imprezy kulinarnej promującej te warzywa, jedynej takiej w Polsce! Ten segment rynku wciąż się tu rozwija, ale nadal nie brakuje atrakcyjnych terenów inwestycyjnych.

Świetny stan infrastruktury i zaplecze formalno-prawne są magnesem przyciągającym zainteresowanych działalnością na terenie gminy, a właściwe referaty Urzędu Gminy zawsze są do dyspozycji i służą pomocą potencjalnym inwestorom. (źródło: dabrowabiskupia.pl)

ReklamaA1ReklamaA1-2