Restauracja Wozownia – pałac w Czerniejewie

Restauracje Czerniejewo, ul. Gen. Lipskiego 57683
Oferta partnerskaOferta premium
ostatnia aktualizacja oferty: 31 grudnia 2023

Opis do oferty

Zespół pałacowo-parkowy w Czerniejewie został zbudowany w latach 1771 – 1774. Zespół pałacowy miał pierwotnie charakter barokowy i składał się z pałacu i dwóch oficyn. Pałac był budowlą piętrową, założoną na rzucie wydłużonego prostokąta, z dwoma, nieznacznie wysuniętymi ryzalitami bocznymi. Pałac został tak zbudowany, że na północ od rezydencji rozciąga się park i lasy, a na południe dwa dziedzińce i 850 metrowa aleja prowadząca do kościoła w Czerniejewie. I to jest typowy układ dla baroku. Taki układ barokowy urbanistyczny w Czerniejewie jest – obok Rydzyny – najpiękniejszy w Wielkopolsce! Dlatego warto przybyć do pałacu w Czerniejewie, szczególnie, że możemy tam zjeść wyśmienite dania, które serwuje Restauracja Wozownia!

Restauracja Wozownia

Wschodni budynek zlokalizowany na dziedzińcu wjazdowym (avant – cour), zbudowany na rzucie prostokąta. Należy do tzw. budynków stajennych. Przeznaczenie zarówno Wozowni, jak i Stajni na przestrzeni wieków ulegało zmianie. Na początku XIX w mówi się o stajni (budynek wschodni) i wozowni (budynek zachodni). Ostatni właściciel majątku traktował stajnię jako garaż, a w wozowni trzymał konie i powozy.

Obecnie w budynku znajduje się Restauracja Wozownia, a na piętrze są pokoje.

Na terenie zespołu pałacowo-parkowego w Czerniejewie Goście mogą spróbować wyśmienitych potraw serwowanych w Restauracji Wozownia. Oferujemy tradycyjne, polskie potrawy przygotowywane przez utalentowanych kucharzy. Wszystkie dania przyrządzane są  ze starannie wyselekcjonowanych składników, pochodzących od lokalnych dostawców.

Oferujemy również organizację przyjęć okolicznościowych z wykwintnym menu, a także konferencji, zjazdów czy imprez integracyjnych. Dbamy o to, aby wszyscy Goście czuli się u nas wyjątkowo.

CENNIK

Ogólne cechy

W lesie W lesie Przy rzece, strumieniu Przy rzece, strumieniu Czynne poza sezonem Czynne poza sezonem Obsługa kart płatniczych Obsługa kart płatniczych Bar / restauracja Bar / restauracja Kawiarnia Kawiarnia Sala konferencyjna Sala konferencyjna

W pobliżu

Sklep Sklep Bankomat Bankomat Apteka Apteka Kościół Kościół Ośrodek zdrowia Ośrodek zdrowia Stacja paliw Stacja paliw

Sport i rekreacja

Jazda konna Jazda konna
Temperatura - czerniejewo - 15°
15°
Opady: 0 mm, Wiatr: 2.2 m/s
Kierunek: Pn Pn Zach
Ciśnienie atmosferyczne: 1016.6 hPa

Restauracja Wozownia – pałac w Czerniejewie

Czerniejewo, ul. Gen. Lipskiego 5

www:Pokaż adres www

tel:Pokaż telefon

Mapa google