„Skansen nad potokiem” w Słowikowie„Skansen nad potokiem” w Słowikowie

0 0 2677

Słowikowo to mała wieś położona w województwie wielkopolskim, w powiecie słupeckim, w gminie Orchowo. W roku 1725 urodził się tutaj Michał Kosmowski, duchowny, działacz społeczny, m.in. fundator szkoły średniej w Trzemesznie, zwanej Akademią Trzemeszeńską, Był biskupem pomocniczym diecezji gnieźnieńskiej w latach 1791–1804.

No i wydawałoby się, że wieś jak każda inna w naszym pięknym kraju… Jest jednak coś co wyróżnia tą miejscowość i sprawia, że warto się tutaj udać.

W Słowikowie znajduje się skansen na wolnym powietrzu. Jest to ekspozycja starych zabytkowych maszyn rolniczych - cenna gratka dla wszystkich miłośników techniki. Skansen znajduje się przy szkole, która posiada doskonałą bazę rekreacyjną m.in. plac zabaw dla najmłodszych oraz obiekty sportowe dla młodzieży i dorosłych. Uroku dodaje również jezioro, które znajduje się naprzeciwko szkoły po drugiej stronie ulicy. Jest to wymarzone miejsce dla wędkarzy.

Teren wokół wsi jest zróżnicowany z licznymi pagórkami i zagajnikami leśnymi, co zachęca do pieszych wędrówek, a w okresie jesiennym do zbierania grzybów. Z pewnością warto zatrzymać się w Słowikowie i cieszyć się sielskim życiem tego miejsca, a życie tutaj „mknie” niczym ślimak po zielonej trawce… spokojnie i przyjemnie.

JAROSŁAW JASKULSKI
Fot. J. Jaskulski

„Skansen nad potokiem” w Słowikowie - zdjęcie
+ 8 zdjęć

„Skansen nad potokiem” w Słowikowie

Mapa google
ReklamaA1ReklamaA1-2