Sezon na AKWEN Marinie w Czerwonaku rozpoczęty!Sezon na AKWEN Marinie w Czerwonaku rozpoczęty!

0 0 1842

Kwiecień to miesiąc, w którym po zimowej przerwie budzi się do życia przystań AKWEN Marina. Będzie dostępna do końca października. Na marinie w Czerwonaku może zacumować jednocześnie kilkanaście jednostek pływających. Jest przystosowana do slipowania, czyli wodowania lub wyciągania łodzi, czy kajaków na brzeg.

Dysponuje polem biwakowym dla około 10 namiotów. Mogą w tym miejscu zrobić przystanek na noc lub kilka nocy również turyści podróżujący kamperami (dostępny jest prąd, woda i toaleta).

Atrakcje dodatkowe? Ognisko, domek grillowy, boisko do piłki siatkowej są propozycją zarówno dla wodniaków, turystów zmotoryzowanych, jak i naszych mieszkańców. Marina to doskonałe miejsce na organizację weekendowego spotkania z dziećmi i przyjaciółmi.

Do 18 kwietnia, zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami, z oferty rozpalenia ogniska mogą skorzystać grupy do 5 osób, natomiast domek grillowy ze względów bezpieczeństwa epidemicznego jest czasowo niedostępny. Należy pamiętać o noszeniu masek i zachowaniu odstępu minimum półtorametrowego.

W sezonie 2021 planujemy, podobnie jak w roku ubiegłym, organizację sobotnich spływów kajakowych. O proponowanych terminach będziemy informować wkrótce. Zapamiętajcie podane niżej numery telefonów!

Organizacja spływów kajakowych: tel. 512 260 029.

Rezerwacja miejsca na marinie: tel. 663 558 580 i 512 260 029.

Wielka Pętla Wielkopolski

Czerwonacka marina leży na trasie Wielkiej Pętli Wielkopolski – najdłuższego w Polsce szlaku wodnego. To blisko 700 km dróg wodnych wzdłuż największych rzek regionu Warty i Noteci obejmujących również sieć kanałów (Kanał Bydgoski, Kanał Warta-Gopło, Kanał Górnonotecki) oraz połączonych z nimi jezior (m.in. Gopło, Ślesińskie, Mikorzyńskie). Pokonanie pełnej trasy zajmuje około dwóch, trzech tygodni. Wielka Pętla jest dobrze skomunikowana z innymi szklakami wodnymi, którymi można dotrzeć z jednej strony do Niemiec, z drugiej nawet do litewskiej Kłajpedy.

Pełna lista marin i przystani, będących zarówno miejscem odpoczynku jak i stwarzających możliwość zatankowania, zrobienia zakupów, czy bezpiecznego pozostawienia łodzi i zwiedzenia okolicy – znajduję się na stronie www.wielka-petla.pl.

(źródło: akwenczerwonak.pl)
Fot. Marcin Deckert; źródło: akwenczerwonak.pl

Sezon na AKWEN Marinie w Czerwonaku rozpoczęty!

Mapa google
ReklamaA1ReklamaA1-2