Rogowo na wakacje zyskało nową plażęRogowo na wakacje zyskało nową plażę

0 0 1633

Mieszkańcy Rogowa w powiecie żnińskim zyskali w ostatnim czasie pięknie zrewitalizowany obszar nad Jeziorem Rogowskim. Nabrzeże zyskało nowy wygląd a mieszkańcy i turyści miejsce rekreacji i wypoczynku.

Roboty modernizacyjne ruszyły dokładnie 15 lutego 2021 roku. Wtedy gmina rozpoczęła realizację projektu pn. „Zagospodarowanie brzegu jeziora Rogowskiego Dużego na cel rozwoju społecznego wraz z przebudową ciągów pieszo – rowerowych”. Inwestycja kosztowała ponad 2,8 mln czego 2,7 mln to dofinansowanie z RPO Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

Co zatem powstało?

Mieszkańcy i turyści mogą cieszyć się z nowego nabrzeża, w obrębie którego znajduje się przystań dla kajaków i małych jednostek pływających, schody służące do znoszenia kajaków do wody oraz miejsce rekreacji i wypoczynku z ławkami i stolikami.  Jest także boisko do siatkówki plażowej oraz piłki plażowej, siłownia plenerowa, plac zabaw z podziałem na dwie strefy: dzieci młodszych i dzieci starszych, chata rybacka z toaletami oraz wiata rekreacyjna. Na plażę nawieziono ponadto nowy piasek.

W ramach inwestycji przebudowano także pomost, utworzono ścieżkę pieszo-rowerową i postawiono elementy małej architektury: ławki, kosze na śmieci, lampy solarne czy stojaki na rowery.

A zatem, jeśli macie w planach wycieczkę na Pałuki, wizyta na odmienionej i zagospodarowanej plaży w Rogowie, jest obowiązkowa!

JOANNA BEJMA
Fot. J. Bejma

Rogowo na wakacje zyskało nową plażę

Mapa google
ReklamaA1ReklamaA1-2