Przystań Wodna „Bielnik” w Lubochni zapraszaPrzystań Wodna „Bielnik” w Lubochni zaprasza

0 0 2229

Gmina Gniezno zaprasza mieszkańców do korzystania z wypożyczalni sprzętu wodnego na przystani Bielnik w Lubochni! Sprzęt udostępniany jest wyłącznie mieszkańcom gminy w godzinach od 8.00 do 17.00, za zwrotną kaucją w wysokości 100 zł. Kontakt do wypożyczalni: tel. 660 536 333.

Przypomnijmy, że oficjalne otwarcie Przystani Wodnej „Bielnik” w Lubochni nastąpiło w październiku 2018 roku. Inwestycja ta została otwarta w ramach projektu „Aktywni razem – zagospodarowanie przestrzeni publicznej poprzez stworzenie przystani wodnej nad Jeziorem Wierzbiczańskim w miejscowości Lubochnia” - program „Wielkopolska Odnowa Wsi”.

- Celem głównym projektu było zagospodarowanie przestrzeni publicznej, poprawy estetyki  miejscowości  i funkcjonalności oraz zaktywizowanie społeczności lokalnej poprzez wspólne działania, a także wzbudzenie u mieszkańców poczucia odpowiedzialności za stan otaczającego środowiska przyrodniczego poprzez adaptację budynku po starej przepompowni  oraz kompleksowe zagospodarowanie terenów wokół budynku i kanału dochodzącego do przepompowni na przystań wodną – mówi Maria Jolanta Brykczyńska, pomysłodawczyni projektu. - Ponadto  integracja mieszkańców w trakcie realizacji zadania poprzez jej bezpośrednie zaangażowanie  w realizację projektu w sołectwie przyczyniła  się do zacieśnienia więzi międzyludzkich – dodaje.

KAROL SOBERSKI
Fot. K. Soberski

Przystań Wodna „Bielnik” w Lubochni zaprasza

Mapa google
ReklamaA1ReklamaA1-2