Ośrodek Wypoczynkowy w SkorzęcinieOśrodek Wypoczynkowy w Skorzęcinie

0 0 2595

Gmina Witkowo słynie z doskonale zorganizowanej bazy turystycznej i wyróżnia się pod tym względem spośród innych gmin Pojezierza Gnieźnieńskiego i województwa wielkopolskiego. Dynamicznemu rozwojowi turystyki sprzyja malownicze położenie gminy. Turystyczną perłą Wielkopolski, jak i gminy Witkowo oraz chlubą mieszkańców jest znany w całym kraju Ośrodek Wypoczynkowy w Skorzęcinie.

Miejscowość położoną między jeziorem Białym, a jeziorem Niedzięgiel okala las, który każdego roku licznie odwiedzają grzybiarze. Ośrodek jest jednym z największych i najchętniej odwiedzanych kompleksów wypoczynkowych w Polsce. Zajmuje powierzchnię 41 ha. Doskonale zorganizowana jest tutaj baza handlowo-gastronomiczna oraz zaplecze sportowe.

Wyjątkowa przyroda, doskonałe warunki do wypoczynku i uprawiania sportu oraz obfita oferta imprez kulturalnych przyciągają turystów z całego kraju, jak i zza granicy.

Do dyspozycji wczasowiczów oddane zostały nowoczesne boiska ze sztuczną nawierzchnią, na których można uprawiać takie dyscypliny jak: piłka nożna, piłka koszykowa, piłka siatkowa oraz tenis. Entuzjaści sportów wodnych także znajdą tutaj wszystko czego potrzebują, gdyż w ośrodku umiejscowiona jest bardzo dobrze wyposażona wypożyczalnia sprzętu wodnego. Dla miłośników kąpieli oraz beztroskiego spędzania czasu na plaży, Skorzęcin będzie istnym rajem, ponieważ tutejsze jeziora mogą poszczycić się czystą wodą, łagodnymi brzegami i szerokimi, piaszczystymi plażami. Na turystów czekają tu również liczne restauracje, w których można spróbować lokalnych przysmaków, do wieczornych spacerów zachęcają oświetlone molo i alejki, a kluby i dyskoteki zapewniają dobrą zabawę przy dźwiękach ulubionej muzyki.

Galeria zdjęć

(źródło: witkowo.pl)
Fot. J. Jaskulski

Ośrodek Wypoczynkowy w Skorzęcinie

Mapa google
ReklamaA1