Borzątew - perełka powiatu gnieźnieńskiegoBorzątew - perełka powiatu gnieźnieńskiego

1 0 9245

Wielu z nas zastanawia się, gdzie w tegoroczne wakacje wyjechać pod namiot lub na camping. Większość poleca ośrodki nad Bałtykiem albo na Mazurach, ale nie wszystkich stać na tak dalekie wyjazdy. Dlatego my proponujemy odwiedzić Borzątew w gminie Mieleszyn. Miejscowość ta jest wypoczynkową perełką Wielkopolski i Pojezierza Gnieźnieńskiego. Właśnie ruszył nowy sezon na Campingu Borzątew!

Borzątew, niewielka, ale malownicza miejscowość, położona wzdłuż jeziora Kłeckiego, z roku na rok przyciąga coraz większa ilość turystów. Piękne i duże jezioro z piaszczystą plażą przyciąga amatorów wypoczynku na łonie natury z najodleglejszych zakątków naszego kraju.

Szczególną perełką Borzątwi jest camping położony tuż przy plaży. Wczasowicz znajdzie tutaj wszystko, co potrzeba by udanie spędzić urlop. Jest spokój, plaża i dobrze rozwinięta gastronomia.

Od kilku lat w Borzątwi wypoczywają turyści z Warszawy, Poznania, czy Krakowa. Coraz częściej przyjeżdżają również turyści z Niemiec. Dużym atutem campingu w Borzątwi jest fakt, że ośrodek ze wszystkich stron jest otoczony pięknymi lasami. Nawet jezioro – patrząc z jego brzegu – sprawia wrażenie, że znajduje się w środku leśnego kompleksu.

Takie otoczenie sprawia, że coraz liczniej zjawiają się tutaj ci, którzy dosyć już mają miejskiego zgiełku oraz tłumów, jakie spotykamy w wielu innych ośrodkach wypoczynkowych.

KAROL SOBERSKI
Fot. K. Soberski

Borzątew - perełka powiatu gnieźnieńskiego

Mapa google
ReklamaA1ReklamaA1-2