ReklamaA1-2ReklamaA1-3

Zapraszamy na zwiedzanie pałacu Zakrzewo!

Wędrówki z historiąAktualności19 marca 2022, 18:00   red. Aleksandra Soberska5880 odsłon
Zapraszamy na zwiedzanie pałacu Zakrzewo!
Pałac w Zakrzewie zbudowano w 1872 roku - fot. Karol Soberski

Po dwóch latach zamknięcia, unikatowy pałac w Zakrzewie otwiera swoje bramy dla turystów! To będzie niepowtarzalna okazja, by zobaczyć i poznać sekrety zespołu pałacowo-parkowego w Zakrzewie w gminie Kłecko! Po tajemnicach rezydencji oprowadzi Karol Soberski, pisarz, dziennikarz, eksplorator i autor bestsellerowej książki pt. „Tajemniczy Pałac Zakrzewo”! Ze względu na duże zainteresowanie tym pałacem, przygotowaliśmy cztery możliwości zwiedzania: w sobotę, 19 marca odbyły się dwa dzienne i „nocne zwiedzanie”. Z kolei w niedzielę, 20 marca odbędzie się dzienne zwiedzanie. Początek o godz. 12.00.

Przewodnikiem po zespole pałacowo-parkowym będzie Karol Soberski. Dziennikarz, eksplorator i niezależny badacz lokalnej historii. Prezes Fundacji Historycznej „Przywracamy Pamięć” (www.fundacjahistoryczna.pl), redaktor naczelny portalu Pojezierze24.pl. Pomysłodawca i główny organizator Festiwalu Historycznego „Tajemnice Trzech Stuleci” – jednego z największych festiwalu w Polsce (odbyły się dwie edycje: w 2019 i 2021 r.). Autor przewodników turystycznych oraz książek o skarbach i tajemnicach pogranicza Wielkopolski, Kujaw i Pałuk. Od 2012 r. w ramach cyklu „Wędrówki z historią” oprowadza turystów po pałacach i dworach powiatu gnieźnieńskiego i żnińskiego oraz po najciekawszych historycznie miejscach (świątynie, miasteczka, wsie, itp) w tym regionie.

- Pałac w Zakrzewie to jeden z najpiękniejszych i do dzisiaj skrywających tajemnice pałaców w Wielkopolsce. Zakrzewska rezydencja pełna jest skarbów i sekretów, wiele z nich odkrytych przeze mnie w trakcie pisania książki „Tajemniczy Pałac Zakrzewo” i szlakiem tych tajemnic powędrujemy. Co ważne, w tym roku zajrzymy do miejsc, gdzie wcześniej nie można było wejść! – mówi Karol Soberski i dodaje, że tegoroczne zwiedzania będą też wyjątkowe z tego względu, że mija 150 lat od wybudowania rezydencji.

Kiedy i o której?

Pałac (i park) obecnie stanowi własność prywatną, dlatego ze względu na duże zainteresowanie tym pałacem, przygotowaliśmy cztery możliwości zwiedzania (trzy w sobotę) i jedno w niedzielę:

- w niedzielę, 20 marca - o godz. 12.00.

W każdym z wymienionych terminów ilość miejsc jest ograniczona, dlatego decyduje kolejność zgłoszeń!

Sensacje z pogranicza historii i kryminału!

Hasło zwiedzania brzmi: „Tajemniczy Pałac Zakrzewa” . Dlaczego taki tytuł? Otóż będziemy wędrować śladami historii opisanymi przez K. Soberskiego we wspomnianej książce o tym samym tytule.

- Do przybycia do Zakrzewa zapraszamy osoby chcące poznać te nieznane historie związane z pałacem, jak i osoby chcące poznać historię samego pałacu, zobaczyć jego niezwykłą architekturę oraz poznać burzliwe dzieje oryginalnych figur znajdujących się na terenie parku w Zakrzewie – podkreśla K. Soberski.

Program zwiedzania

W niedzielę, 20 marca na „dzienne” zwiedzanie pałacu w Zakrzewie. Zbiórka – zawsze 15 minut przed rozpoczęciem zwiedzania czyli o godz. 11.45 przed główną bramą prowadzącą do pałacu.

Następnie - po sprawdzeniu listy obecności - wyruszamy zwiedzać według następującego planu: Oficyna, Wozownia, park (ze względu na wędrówkę po parku wskazane obuwie sportowe), a na koniec pałac.

W przypadku „nocnego zwiedzania” po zakończeniu zwiedzania w pałacu na uczestników czekać będzie BEZPŁATNA kawa, herbata i domowe wypieki oraz losowanie upominków. Podczas „nocnego zwiedzania” uczestników czeka również spotkanie z „Duchem Hrabiego”.

Po oficjalnym zakończeniu zwiedzania będzie możliwość nabycia książek autorstwa Karola Soberskiego: „Skarb Dziedzica”, „Tajemniczy Pałac Zakrzewo”, „Złoto Dziedzica”, „Skarby i tajemnice okolic Gniezna” i „Zagadkowy Kolekcjoner. Marian Haber - ziemianin, marszand, celebryta”.

Warunki uczestnictwa

Warunkiem uczestnictwa w wyprawie jest potwierdzenie  swojego udziału w wyprawie pod numerem telefonu: 515-980-504 oraz wpłacenie:

  • 60 złotych od osoby

Wpłaty należy dokonać gotówką tuż przed zwiedzaniem.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy. W razie jakichkolwiek pytań, prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 515-980-504.


Fot. A. Soberska, K. Soberski



Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 137

  • 99
    Czuje się - ZADOWOLONY
    ZADOWOLONY
  • 2
    Czuje się - ZASKOCZONY
    ZASKOCZONY
  • 33
    Czuje się - POINFORMOWANY
    POINFORMOWANY
  • 0
    Czuje się - OBOJĘTNY
    OBOJĘTNY
  • 0
    Czuje się - SMUTNY
    SMUTNY
  • 2
    Czuje się - WKURZONY
    WKURZONY
  • 1
    Czuje się - BRAK SŁÓW
    BRAK SŁÓW

Przeczytaj także

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB2ReklamaB3ReklamaB4
ReklamaA3