ReklamaA1-2

Zapraszamy na Dni Inowrocławia!

AktualnościWydarzenia i imprezy2 czerwca 2023, 15:30   red. - inf. prasowa2084 odsłon
Zapraszamy na Dni Inowrocławia!
 fot. inowroclaw.pl

Przed nami Dni Inowrocławia - Jarmark Kujawski w Solankach i dwa dni koncertów oraz atrakcji na terenie Aeroklubu Kujawskiego. Dla inowrocławian wystąpi m.in. Dawid Kwiatkowski i Golec uOrkiestra. Bawimy się pod hasłem „Popularne jest kulturalne”.

- Zaplanowaliśmy inowrocławianom czerwcowy długi weekend. Od czwartkowego popołudnia, 8 czerwca będziemy wspólnie świętować dni naszego miasta. Z pewnością powrót do formuły imprezy do tej, sprzed pandemii ucieszy każdego. Zapraszam wszystkich na 4 dni wspólnej zabawy! – zachęca prezydent Ryszard Brejza.

Otwarcie Dni Inowrocławia nastąpi już 8 czerwca po południu. Tego dnia w Parku Solankowym otwarty zostanie Jarmark Kujawski.

- Oprócz wielu kolorowych stoisk przy muszli koncertowej przygotowana będzie strefa dla dzieci z animacjami i zabawami. Jarmark Kujawski z atrakcjami potrwa do niedzieli, 11 czerwca – informuje Adriana Szymanowska, naczelnik Wydziału Kultury, Promocji i Komunikacji Społecznej.

Na lotnisku, 10 i 11 czerwca będą strefy gastronomiczne, wesołe miasteczko, teatry dla dzieci. Na scenie wystąpią lokalni muzycy i gwiazdy polskiej sceny muzycznej, zgodnie ze zgłaszanymi oczekiwaniami inowrocławian.

W sobotę, 10 czerwca wystąpi: lokalny zespół Rock’N’Rollers, który zagra covery słynnych utworów, m.in. Lennego Kravitza, ZZ Top, The Doors oraz polska piosenkarka Lanberry. Gwiazdą pierwszego dnia koncertowego INO POP Festiwal będzie Dawid Kwiatkowski. Publiczność posłucha utworów znanego młodego, polskiego piosenkarza, m.in. „Bez ciebie”, „Proste”, „Idziesz ze mną”.

Po koncercie, zapraszamy na „Kosmiczne show na kuli”, czyli ciekawy multimedialny pokaz 360 stopni, podczas którego obejrzymy m.in. wyprawę w kosmos i lądowanie na księżycu.

11 czerwca, to drugi i finałowy dzień podczas, którego wystąpi zespół UNU Tribute to Perfect, jest to grupa grająca covery najlepszych utworów zespołu Perfect. Brathanki to kolejna grupa, która zagra w Inowrocławiu. „Czerwone korale”, „Gdzie ten, który powie mi” czy „W kinie, Lublinie” – to tytuły znane wszystkim, niezależnie od preferowanego gustu muzycznego i właśnie przy nich mieszkańcy spędzą część niedzielnego popołudnia.

Na finał na inowrocławskiej scenie pojawi się Golec uOrkiestra. Znani bliźniacy w towarzystwie zespołu rozbawią publiczność hitami: „Crazy is my life”, „Słodycze”, „Górą ty”, „Pędzą konie”.

W Dni Inowrocławia nie zabraknie tradycyjnie sportowych emocji. Na Stadionie Miejskim im. Inowrocławskich Olimpijczyków rozegrany zostanie mecz Radni kontra Mieszkańcy, na kortach w Solankach, turniej w tenisie ziemnym.


(źródło: inowroclaw.pl)



Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 129

 • 65
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 4
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 60
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB2ReklamaB3ReklamaB4
ReklamaA2