Spotkanie z pisarką Jolantą Marią Kaletą, mistrzynią powieści sensacyjno-przygodowo-kryminalnych!

AktualnościWydarzenia i imprezy21 września 2022, 15:00   red. Karol Soberski732 odsłon
Spotkanie z pisarką Jolantą Marią Kaletą, mistrzynią powieści sensacyjno-przygodowo-kryminalnych!
Jolanta Maria Kaleta zagości w pałacu w Zakrzewie -  fot. archiwum prywatne

Najbliższy termin

20.10 Czwartek 18:00

Jesienią tego roku – jak już informowaliśmy w jednej z najpiękniejszych rezydencji w Polsce – XIX-wiecznym zespole pałacowo-parkowy w Zakrzewie (gmina Kłecko) niedaleko Gniezna, odbywać się będzie nowy festiwal - Zakrzewo Palace Festival! Dzisiaj zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach tego Festiwalu: spotkanie autorskie z pisarką Jolantą Marią Kaletą, autorką powieści sensacyjno-przygodowo-kryminalnych, które odbędzie się w czwartek, 20 października o godz. 18.00.

Zakrzewo Palace Festival będzie miał trzy wymiary: koncerty, wystawy i spotkania autorskie. Festiwal potrwa dwa miesiące i będzie corocznym wydarzeniem z udziałem znanych aktorów, pisarzy, malarzy, fotografików, piosenkarzy, podróżników, odkrywców, filmowców i szeroko pojętych twórców kultury.

Czwartek, 20 października o godz. 18.00 - spotkanie autorskie z pisarką Jolantą Marią Kaletą

Inauguracja Zakrzewo Palace Festival nastąpi 8 października, a kolejna odsłona Zakrzewo Palace Festival nastąpi w czwartek, 20 października o godz. 18.00. Wówczas odbędzie się spotkanie autorskie z pisarką Jolantą Marią Kaletą, autorką powieści sensacyjno-przygodowo-kryminalnych.

J. M. Kaleta, historyk i politolog, autorka powieści sensacyjno-przygodowo-kryminalnych, w których między fikcję literacką zgrabnie wplata fakty historyczne, czasami mało znane. Na życie jej książkowych bohaterów zasadniczy wpływ mają autentyczne i jednocześnie zagadkowe wydarzenia mające miejsce w niezbyt odległej przeszłości, a nie rozwiązane do dziś. Autorka takich popularnych powieści jak: „W cieniu Olbrzyma” (2012), „Operacja Kustosz” (2012), „Lawina” (2013), „Złoto Wrocławia (2013), „Wrocławska Madonna” (2013), „Strażnik Bursztynowej Komnaty” (2014), „Duchy Inków (2014), „Testament Templariusza” (2015), „Kolekcja Hankego” (2015), „Riese. Tam gdzie śmierć ma sowie oczy” (2016), „Pułapka” (2017), czy też bestsellerowej trylogii „Wojna i miłość”  (t. I - „Katarzyna i Igor”, t. II - „Andrzej i Halina”, t. III - „Wiktor i Hanka”). W ostatnim okresie ukazała się kolejna trylogia tej autorki zatytułowana „Tron we krwi” (t. I - „Zdrada”, t. II - „Kłamstwo”, t. III - „Grzech”). Więcej o pisarce: jolantamariakaleta.pl

Wejściówkę na spotkanie autorskie w przedsprzedaży w cenie 30 zł można nabyć tutaj.

Zwiedzanie pałac

Po spotkaniu autorskim, chętni będą mogli także zwiedzić z przewodnikiem pałac. Koszt zwiedzania to 30 zł (płatne na miejscu).

Podczas zwiedzania pałacu będzie także można zobaczyć wystawę pt. „Stanisława Walasiewicz 1911−1980. Fotograficzna opowieść najszybszej kobiety świata”. Wystawa została przygotowana przez Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie i będzie dostępna w pałacu w Zakrzewie do 23 października.

WAŻNA INFORMACJA!

Istnieje możliwość noclegu w pałacu w Zakrzewie - po spotkaniu autorskim - z czwartku na piątek.
Bliższe informacje pod numerem: 515-980-504

Więcej tutaj:

O wszystkich planowanych wydarzeniach będziemy informowali na bieżąco.Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 170

 • 105
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 18
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 47
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Przeczytaj także

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB2ReklamaB3
ReklamaA3