ReklamaA1ReklamaA1-2

Muzeum w Inowrocławiu zaprasza na pyszną zabawę!

AktualnościWydarzenia i imprezy18 września 2021, 9:00   red. - inf. prasowa444 odsłon
Muzeum w Inowrocławiu zaprasza na pyszną zabawę!

Już w sobotę, 18 września, Festyn Kulinarny „Smaki Powiatu”. Zapraszamy do ogrodu powiatowego Muzeum im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu przy ul. Solankowej 33. Impreza rozpocznie się o 12.00 i przez dwie kolejne godziny nie zabraknie atrakcji, głównie kulinarnych.

Wydarzenie wpisuje się w obchody Europejskich Dni Dziedzictwa. Zaprasza Starosta Inowrocławski Wiesława Pawłowska. Organizatorem jest Starostwo Powiatowe w Inowrocławiu, a współorganizatorami Młodzieżowy Dom Kultury im. Janusza Korczaka w Inowrocławiu i Muzeum im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu.

Festyn będzie okazją do promocji „Smaków Powiatu” - pierwszej kulinarnej publikacji Powiatu Inowrocławskiego. Jest to zbiór sprawdzonych przepisów powstałych dzięki uprzejmości i we współpracy z kołami gospodyń wiejskich z terenu Powiatu Inowrocławskiego oraz ze zwyciężczynią szóstej edycji telewizyjnego programu „MasterChef Junior” Jagodą Łaganowską. Są też przepisy starosty Wiesławy Pawłowskiej. W ciągu 2 godzin trwania festynu będzie kilka okazji do zdobycia tej książki w naszych kulinarnych quizach.

Degustacja potraw przygotowanych przez powiatowe szkoły gastronomiczne i muzeum będzie bezpłatna. Kilkanaście kół gospodyń wiejskich i stowarzyszeń, które wzięły udział w przygotowaniu książki „Smaki Powiatu”, na festynie będzie zapraszało do degustacji potraw i zakupu regionalnych smakołyków. Bractwo Wojowników Kruki zaprosi do kuchni wczesnośredniowiecznej, pokaże też mielenie ziarna na mąkę w starożytnych żarnach, pieczenie podpłomyków, gotowanie kaszy z okrasą. Pracownicy muzeum podgrzeją kociołek archeologa. Będzie wspólne malowanie witraża, wyplatanie wonnych miśków z siana. Młodzieżowy Dom Kultury zaprezentuje piosenki, taniec sobótkowy, malowanie portretów, warsztaty robienia serwetek. Zaplanowano też pokazy kulinarne np. robienia kiszonek i rozmowy z dietetykami. Zapraszamy!Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 28

 • 28
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB2 - banerReklamaB3
ReklamaA2