ReklamaA1

Francuski akordeonista zagra w Miejskim Ośrodku Kultury

Informacje lokalneInformacje z powiatu gnieźnieńskiegoWydarzenia i imprezy21 listopada 2023, 18:00   red. - inf. prasowa360 odsłon
Francuski akordeonista zagra w Miejskim Ośrodku Kultury
 fot. MOK Gniezno

Francja do zawsze kojarzyła się nam z dobrym jedzeniem, doskonałym stylem i oraz oczywiście… z muzyką! Nikogo nie zdziwi więc fakt, że MOK zaprasza na koncert znanego akordeonisty - Régisa Huibana. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 25 listopada, o godz. 18.00 w sali widowiskowej MOK. Wstęp jest wolny.

Régis Huiban to znakomity muzyk i kompozytor, świetnie odnajdujący się we francuskiej muzyce akordeonowej musette, jak i w jazzie oraz w bretońskiej muzyce tradycyjnej. Współtworzy takie zespoły jak Ensembles Imaginaires, Wipidoup, Skolvan, Birinig Express czy Régis Huiban Quartet, którego jest liderem.

Współpracuje z takimi muzykami jak Roland Becker, Geoffroy Tamisier, Philippe Gloaguen czy Jérôme Kerihuel. Nagrał 15 albumów, w różnych konfiguracjach. Muzyk zagra standardy muzyki francuskiej, jazzowe oraz własne kompozycje.
Do udziału organizatorzy zachęcają zatem nie tylko miłośników Francji, ale także akordeonowych brzmień.

Wydarzenie odbywa się dzięki współpracy z Fundacją Dom Bretanii, realizowane w ramach dofinansowania ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 26

 • 26
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB2ReklamaB3ReklamaB4
ReklamaA2
ReklamaA3