ReklamaA1 - baner

Zaczynajmy wspólnie każdy dzień od Pojezierza24pl!

PozostałeFelieton14 września 2020, 7:30   red. Karol Soberski990 odsłon3 Komentarzy
Zaczynajmy wspólnie każdy dzień od Pojezierza24pl!
Karol Soberski, redaktor naczelny portalu Pojezierze24.pl - fot. Aleksandra Soberska

Jak ten czas umyka... Tegoroczne wakacje przeminęły nadspodziewanie szybko, podobnie jak pierwsze 100 dni funkcjonowania naszego portalu turystycznego Pojezierze24.pl – pierwszego w regionie! Po tym okresie możemy śmiało stwierdzić, że portal osiągnął sukces o czym świadczy ilość Czytelników naszego portalu (ciągle się powiększająca) oraz coraz liczniejsi reklamodawcy. Czas zatem na pierwsze podsumowania, podziękowania i przedstawienie planów na przyszłość!

We wtorek, 9 czerwca w pierwszym artykule, który pojawił się na naszym portalu napisałem: - Witamy na Pojezierzu24.pl! Portal Pojezierze24.pl to przewodnik po Pojezierzu Gnieźnieńskim tworzony z pasją i przez pasjonatów historii i turystyki tego regionu. W naszym serwisie znajdziesz informacje o ciekawych miejscach leżących na Pojezierzu Gnieźnieńskim, niezwykłych postaciach, które tworzyły historię tego regionu i zapomnianych wydarzeniach z dziejów Pojezierza. Przybliżymy Ci także praktyczne wiadomości, zaprezentujemy piękne zdjęcia i filmy opowiadające o tym magicznym kawałku Polski. Pojezierze Gnieźnieńskie to dla nas perła Polski! Postaramy się Pojezierze Gnieźnieńskie odkrywać dla Ciebie na nowo.
Sześćdziesiąt gmin, dziesięć powiatów, dwa województwa i prawie milion mieszkańców – taki obszar działalności obejmuje nowy portal Pojezierze24pl – portal turystyczno-informacyjny. Nasz portal – jak wskazuje hasło „Odkrywaj i wypoczywaj” – będzie całorocznym serwisem informacyjnym i praktycznym przewodnikiem regionem leżącym między Poznaniem a Bydgoszczą, regionem bogatym w atrakcje turystyczne.

Jak wówczas zadeklarowałem, tak się dzieje. Portal Pojezierze24.pl to jedyny taki w tym regionie i jeden z największych regionalnych portali turystycznych w Polsce! I jak pokazały pierwsze 100 dni, portal bardzo potrzebny na Pojezierzu Gnieźnieńskim o czym świadczy wzrastająca ilość Czytelników, jak i coraz liczniejsi reklamodawcy.

60 gmin, 10 powiatów, 2 województwa

Przypomnijmy, że portal Pojezierze24.pl promuje wszystkie gminy z powiatów wielkopolskich: gnieźnieńskiego, wągrowieckiego, obornickiego, wrzesińskiego, słupeckiego i kilka gmin z powiatu poznańskiego (Murowana Goślina, Czerwonak, Pobiedziska, Swarzędz, Kostrzyn i Kleszczewo) oraz gminy z Kujawsko-Pomorskiego z powiatów: mogileńskiego, żnińskiego, inowrocławskiego oraz dwie gminy z powiatu nakielskiego: Kcynia i Szubin.

Portal Pojezierze24.pl przez te pierwsze 100 dni funkcjonowania pokazał, że region w którym żyjemy to wielkie bogactwo atrakcji turystycznych (których przybywa na naszych licznych mapach), bogactwo zabytków, bogactwo niezwykłych miejsc, bogactwo zapomnianych wydarzeń i ludzi, bogactwo ciekawych przyrodniczo zakątków, czy też bogactwo muzeów i lokalnych izb pamięci. I wielu Czytelników właśnie z naszego portalu dowiedziało się o tym bogactwie Pojezierza Gnieźnieńskiego, ponieważ pewnych miejsc o którym my napisaliśmy, nie znajdziemy w przewodnikach.

Ale nie byłoby tych atrakcji turystycznych i ciekawych publikacji, gdyby nie zespół dziennikarzy tworzący portal Pojezierze24.pl. Na moją propozycję współpracy z portalem odpowiedzieli najlepsi pasjonaci i miłośnicy historii oraz turystyki, którzy od wielu lat zajmują się tą tematyką. Są to osoby, które każdą wolną chwilę poświęcają na wędrówki po drogach i bezdrożach, czy też zajmują się badaniem dokumentów w archiwach i wydobywaniem zapomnianych historii, czy też zawodowo zajmują się fotografowaniem zabytków i innych atrakcji turystycznych.

Najlepsi z najlepszych!

Jak wspomniałem są to najlepsi z najlepszych! Joanna Bejma, Izabela Ławnicza, Angelika Stachowska, Agnieszka Ziebarth, Jerzy Andrzejewski, Włodzimierz Biront,  Mariusz Borowiak,  Krzysztof Drozdowski, Arkadiusz Gaca, Michał Glanc, Radosław Herman, Radosław Jagieła, Jarosław Jaskulski, Krzysztof Krzyżanowski, Piotr Kucznir, Marcin Perliński, Szymon Raith, Damian Rybak, Daniel Sypniewski.

Nie byłoby też tego sukcesu, związanego ze startem portalu, gdyby nie Aleksandra Soberska - szefowa działu reklamy i marketingu portalu Pojezierze24.pl, która z wielkim zapałem każdego dnia pozyskuje kolejnych reklamodawców.

Drodzy Reklamodawcy, dziękujemy, że nam zaufaliście i ufacie. Zapraszamy do dalszej współpracy!

O sukcesie portalu świadczy także fakt – czego się spodziewaliśmy – że jesteśmy naśladowani przez pewne instytucje ale też różne media, w doborze tematów, które publikujemy. Nie ma bowiem przypadku, że gdy u nas pojawia się artykuł np. o pewnym zabytku, czy jeziorze, to nagle 2-3 dni później o tym samym miejscu piszą inni... Przypadek? Dlaczego nie publikowali tego wcześniej?

Jako pomysłodawca i jedyny właściciel portalu Pojezierze24.pl wychodzę z założenia, że „należy żyć zgodnie ze swoją osobowością, bo tylko wtedy można czuć się szczęśliwym”. Dlatego jako zespół Pojezierza24.pl będziemy dalej robić swoje (nie patrząc na innych) i rozwijać się w kierunku, który wyznaczyliśmy sobie, gdy startowaliśmy.

Portal Pojezierze24.pl jest projektem skierowanym do turystów odwiedzających Pojezierze Gnieźnieńskie i do mieszkańców tego regionu. Dlatego dziękujemy naszym Czytelnikom za wszystkie nadesłane e-maile, zarówno te z pozytywnymi opiniami, jak i te zawierające konstruktywną krytykę. Dziękujemy za ciekawe pomysły i tematy do publikacji.

Co w planach?

100 dni to niewiele, ale to czas w którym zrealizowaliśmy sporo z naszych planów. Ale dużo jeszcze przed nami. Na pewno cały czas będziemy rozbudowywać KOMPAS IMPREZ, gdzie publikujemy najciekawsze i warte polecenie turystom oraz mieszkańcom regionu, wydarzenia: koncerty, wystawy, festiwale, dni miast, jarmarki, promocje książek, czy wydarzenie sportowo-rekreacyjne.

Z kolei dla samorządów, instytucji czy firm jest dział OGŁOSZENIA PREMIUM, który również rozbudowujemy. Dla firm mamy też specjalny dział (FIRMY) w którym można bardzo szczegółowo zaprezentować swoją działalność gospodarczą.

Podobnie jak specjalny dział dla firm oferujących NOCLEGI lub GASTRONOMIĘ. Dział przejrzysty i prosty w obsłudze w którym w szerokim spectrum można zaprezentować swoją bazę noclegową czy restaurację, kawiarnię, itp.

Coraz więcej naszych publikacji będzie też poświęconych INWESTYCJOM na Pojezierzu Gnieźnieńskim, inwestycjom ważnym dla mieszkańców, ale i turystów.

Cały czas powiększać się będzie dział GALERIA ZDJĘĆ i dział z FILMAMI o naszym regionie.

Do tego już wkrótce ruszą QUIZY TURYSTYCZNO-HISTORYCZNE w których będzie można udowodnić swoją znajomość atrakcji na terenie Pojezierza Gnieźnieńskiego.

W przyszłości na naszym portalu pojawią się kolejne ciekawe propozycje i aplikacje

Drodzy Czytelnicy!

Wszystkich miłośników historii i turystyki zapraszamy do współpracy. Pokażmy, że Pojezierze Gnieźnieńskie to miejsce które ciągle warto odkrywać i promować oraz na którym warto wypoczywać!

Korzystajmy więc przez cały rok z naszego fantastycznego położenia geograficznego i wypoczywajmy, zwiedzajmy i odkrywajmy Pojezierze Gnieźnieńskie! Zaczynajmy wspólnie każdy dzień od Pojezierza24pl!

Karol Soberski
właściciel i redaktor naczelny portalu Pojezierze24.pl


Przeczytaj także


Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 12

 • 11
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 1
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaC1 - baner

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB2 - banerReklamaB3 - baner
ReklamaA2 - baner
ReklamaA3 - baner